Do Żłobka Gminnego w Strawczynie ponownie zawitała jesień, a wraz z nia nowy rok wychowawczy 2019/2020,nasi nowi wychowankowie oraz znajome buźki dzieci, z którymi ciocie spotykają się kolejny raz.Patrząc na rozwój dzieci w naszym żłobku oraz zaaranżowany czas dla nich, tak aby spędziły ułamek swojego cennego życia jak najlepiej, przychodzi do głowy myśl...  ''Pracą dziecka jest zabawa.Dzieci uczą się przez wszystko co robią''.

Carolyn Hopper

 

Wrzesień to miesiąc adaptacji Krasnoludków w żłobku. Okres ten wiązał się z przystosowaniem do nowych warunków oraz trybu życia naszych podopiecznych. Wspólnym poznawaniu siebie tworzeniu przyjaznej atmosfery, aby dziecko mogło poczuć się bezpieczne i szczęśliwe w nowym środowisku.

Miesiąc październik upłynął nam pod znakiem zabaw, prac plastycznych, poznawaniu owoców i warzyw,jesiennych spacerów -podczas których obserwowaliśmy dary jesieni, oraz zmiany zachodzące w przyrodzie. Obchodziliśmy Dzień Jabłuszka i Dyni itp..Była świetna zabawa. Dzieci mogły nauczyć się robić sok, poznać ich smak, wygląd i nazwy.Uczestniczyły w teatrzyku zorganizowanym przez opiekunki pt. ''Na straganie''.

"Kiedy rozpocznę naukę pływania,
Oswoję się z wodą, nauczę skakania.
Wnet poznam wszystkie pływackie style,
Jest "kraul" i "żabka", nawet "motylek"

Ostatni miesiąc przed przerwą wakacyjną Krasnoludki ze Żłobka Gminnego w Strawczynie spędziły pod hasłem aktywnego spędzania czasu, poznawały letnie dyscypliny sportowe. Raz w tygodniu wyjeżdżały na pływalnię " Olimpic" w Strawczynku, gdzie radośnie spędzały czas, który był dla nich jednocześnie świetną gimnastyką.