"Kiedy rozpocznę naukę pływania,
Oswoję się z wodą, nauczę skakania.
Wnet poznam wszystkie pływackie style,
Jest "kraul" i "żabka", nawet "motylek"

Ostatni miesiąc przed przerwą wakacyjną Krasnoludki ze Żłobka Gminnego w Strawczynie spędziły pod hasłem aktywnego spędzania czasu, poznawały letnie dyscypliny sportowe. Raz w tygodniu wyjeżdżały na pływalnię " Olimpic" w Strawczynku, gdzie radośnie spędzały czas, który był dla nich jednocześnie świetną gimnastyką.

Nasze kochane starszaczki, wszystko co piękne i niepowtarzalne spotkało Was po raz pierwszy w żłobku. To tutaj stawialiście swoje pierwsze kroczki, wypowiadaliście swoje pierwsze słowa?a dziś z dumą i wzruszeniem widzimy jak wyrośliście, recytujecie wierszyki, śpiewacie piosenki i tańczycie. Dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć w tym pięknym procesie Waszego życia. Rodzicom dziękujemy za miłą i owocną współpracę oraz za zaufanie jakim nas obdarzyli powierzając nam pod opiekę swoje małe pociechy. Życzymy państwu licznych powodów do satysfakcji z rozwoju i postępów waszych dzieci. Mamy nadzieję, że w nowym środowisku spotkają się z życzliwością i wsparciem. Drzwi naszego żłobka będą zawsze dla Was otwarte.

Dyrekcja i pracownicy Żłobka

28 czerwca był wyjątkowym dniem zarówno dla dzieci, rodziców, ale także dla pani dyrektor, opiekunek i wszystkich pracowników żłobka.
Tego dnia świętowaliśmy wspólnie Dzień Mamy i Taty, ale także żegnaliśmy starsze dzieci odchodzące do przedszkola.